Aktualitātes un notikumi

November 6, 2015

SIA “PharmIdea” ar bankas Citadele kredītlīdzekļiem pieckāršos sterilo zāļu flakonu ražošanas apjomu un eksportēs visā pasaulē

Banka Citadele un Latvijas sterilo zāļu ražotājs SIA “PharmIdea” ir vienojušies par 3,55 miljonu eiro finansējumu jaunas ražotnes būvniecībai. No tiem 1,79 miljoni eiro ir ilgtermiņa kredīts telpu un inženiersistēmu būvniecībai, savukārt 1,76 miljoni eiro ir bankas garantija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) avansa maksājumam tehnoloģisko iekārtu iegādei.

„Sadarbība ar uzņēmumiem un atbalsts ražošanai ir viena no bankas Citadele prioritātēm, turklāt “PharmIdea” darbība apliecina, ka Latvijā varam ražot un eksportēt produktus ar augstu pievienoto vērtību. Novērtējām arī šī uzņēmuma jau paveikto un starptautisko spēku, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sniegto atbalstu. Jau tagad “PharmIdea” ražošana notiek augstā līmenī, tādēļ esam gandarīti, ka saņemtais kredīts un garantiju līnija uzņēmumu padarīs starptautiski vēl konkurētspējīgāku,” uzsver Citadeles lielo uzņēmumu apkalpošanas vadītājs Māris Macijevskis.

“Ražošanas paplašināšanas investīciju projekts ir likumsakarīgs turpinājums “PharmIdea” jaunu produktu izstrādes programmai, kas ilga četrus gadus. Mēs plānojam eksportēt jaunos produktus uz 58 valstīm, četros pasaules reģionos – Eiropas Savienības valstīm, Jordāniju, Tunisiju, Maroku, Saūda Arābiju, Vjetnamu, Taizemi, Dienvidkoreju, Krieviju, Kanādu, Brazīliju, Čīli u.c. Līdz nākamā gada beigām ražotnes paplašināšanā ieguldīsim sešus miljonus eiro, kas ļaus mums palielināt ražošanas jaudu līdz vienam miljonam sterilo flakonu gadā un nodrošināt plānoto produkcijas eksportu,” norāda SIA “PharmIdea” valdes loceklis Vitālijs Skrīvelis.

SIA “PharmIdea” ražošanas paplašināšanas projekts tika uzsākts 2013. gada decembrī ERAF līdzfinansētās programmas “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” ietvaros (L-APV-14-0108).

SIA “PharmIdea” ir Baltijas valstīs vienīgā sterilo zāļu formu ražotne, kas nodrošina Labas Ražošanas Prakses standartiem atbilstošu produkcijas ražošanu, pielietojot inovatīvu izolatora tehnoloģiju. “PharmIdea” galvenie darbības virzieni ir hospitālo, ginekoloģisko un pretvēža medikamentu sterilo zāļu formu izstrāde, ražošana un pārdošana. Uzņēmuma galvenie eksporta reģioni ir Eiropas Savienība, Tuvie Austrumi, Krievija un citas NVS valstis; nākotnes plānos ietilpst produktu reģistrācija Dienvidamerikā, DA Āzijā, Kanādā un Meksikā. “PharmIdea” produktu portfelī ir četri produkti, savukārt izstrādes stadijā ir vēl pieci produkti. Ar pašreizējo jaudu uzņēmums gadā saražo 200 000 sterilo flakonu.